مراقب شیوه جدید کلاهبرداری از کاربران باشید

یکی از بحث هایی که به تازگی در بین کاربران تلگرام رواج یافته، هک تلگرام است. افراد سودجو با استفاده از تبلیغات گسترده و کم اطلاعی افراد، سعی در فروش نرم افزار های بدون کارایی و گرفتن پول، یا حتی دریافت رمز و مشخصات کارت عابر بانک و کلاهبرداری از افراد قربانی را دارند. 

در این مطلب ما به سراغ یکی از همین تبلیغات رفتیم تا به بررسی این موضوع بپردازیم.
در ادامه مطلب میتوانید تصاویر این تبلیغات را مشاهده کنید و به حقایقی از این نرم افزار دروغین پی ببرید.
چیزی که همه ما با آن روبرو شده ایم تبلیغات گسترده در اینترنت و تلگرام است. یکی از تبلیغاتی که برای ما ارسال شد و ما آن را پیگیری کردیم به صورت زیر بود.
از متن تبلیغ کاملا مشخص است که تبلیغ کننده با نوشتن جملات کاملا فکر شده سعی در گمراه کردن فرد قربانی دارد تا با تحریک احساسات، او را در دام بیندازد.
وارد لینک تبلیغ میشویم و متنی به شکل زیر مشاهده میکنیم.
پس ا کلیک روی OK وارد محیط سایت میشویم

با نگاه کردن به محیط سایت متوجه زرد بودن سایت و عدم داشتن سابقه میشویم. شما حتی با ورود به سایت هایی که سوابق سایت را نشان میدهد (مانند Webarchive یا Alexa) میتوانید تازه کار بودن سایت را بررسی کنید و متوجه این امر شوید که این سایت ها تنها در جهت کلاهبرداری ساخته شده اند.

با خواندن متن موجود در سایت میتوانید همانند متن تبلیغاتی ارسال شده، جملاتی فکر شده و تنها در جهت احساساتی کردن شما، مشاهده کنید. جملاتی از قبیل تنها در 4 دقیقه، حل مشکل نیاز به روت، درگاه امن و غیر قابل نفوذ، شماره تماس و...

این سایت ها اغلب دارای تلفن هایی هستند که پاسخ شما را نیز میدهند. اما اگر 2 روز بعد با همان شماره تماس بگیرید خط مورد نظر شما خاموش شده و شماره آن نیز از سایت پاک شده است و شماره جدیدی جایگزین آن شده و در صورتی که با آن شماره نیز تماس بگیرید و اعلام کنید که نرم افزار کارایی ندارد، با قطع شدن تلفن مواجه خواهید شد.
همچنین بیشتر این سایت ها از ترفند قیمت ها شکسته شد یا آخرین روز با این قیمت، استفاده میکنند تا شما را از فکر کردن به خرید پشیمان کنند و شما مجبور به خرید سریع شوید.
به سراغ ادامه مراحل خرید میرویم و روی گزینه خرید و دانلود محصول کلیک میکنیم
صفحه ای به شکل بالا نمایش داده میشود که به شمامیگوید با هر کارت بانکی میتوانید خرید خود را انجام دهید و مجددا شما را از این مسئله مطمئن میکند که پس از خرید میتوانید با ما در تماس باشید.
روی گزینه پرداخت آنلاین کلیک میکنیم.
در لیست نمایش داده شده از شما درخواست میشود تا بانک خود را انتخاب کنید. حتی در این لیست میتوانید نام موسسه مالی و اعتباری صالحین را مشاهده کنید که کارت های آن عضو شتاب نیست.
اما نکته جالب اینجاست که روی هر کدام از لوگو های بانک ها که کلیک کنید وارد یک درگاه خواهید شد. درگاهی که ممکن است شما را با مشکلات زیادی مواجه کند
کاملا از محیط درگاه و همچنین از ظاهر کد امنیتی میتوانید متوجه شوید که این یک درگاه دروغین است که تنها اطلاعات شما را ذخیره میکند و پس از آن تمامی مبلغ موجود در کارت شما را خالی میکند.
ممکن است این درگاه واقعی نیز باشد و شما تنها مبلغ را بپردازید. اما در قبال هزینه داده شده چیزی دریافت نخواهید کرد و تنها پولتان را از دست داده اید.
توجه داشته باشید که شرکت تلگرام برای هک کردن این نرم افزار جایزه تعیین کرده است و این نشان دهنده امنیت فوق العاده بالای این نرم افزار دارد. پس فکر هک کردن تلگرام را از سر خود بیرون کنید، زیرا روشی برای این کار وجود ندارد.

سرزمین دانلود