آموزش خواندن مخفیانه پیام ها در تلگرام

حتما برایتان پیش آمده است بخواهید یک پیغام را در تلگرام بخوانید و نمیخواهید طرف مقابل از خوانده شدن پیام مطلع شود. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد که ممکن است کارایی لازم را نداشته باشد. در ادامه مطلب روش خواندن مخفیانه پیام ها در تلگرام را آموزش خواهیم داد. این ترفند فقط در گوشی های اندرویدی قابل استفاده است. ابتدا تلگرام را در گوشی خود باز کرده و مراحل زیر را دنبال کنید. 

به قسمت تنظیمات یا Settings تلگرام بروید:
بعد از اینکه تلگرام را باز کردید سه خط بالا سمت چپ را بزنید و سپس از پنجره باز شده تب Settings را زده تا وارد بخش تنظیمات تلگرام خود شوید.

وارد بخش Notification and Sounds شوید:
پس از اینکه در مرحله قبل وارد بخش تنظیمات شدید حال نوبت آن رسیده است تا در این بخش تب Notification and Sound را زده تا وارد بخش اعلانیه های تلگرام خود شوید. در این بخش به تنظیمات نوتیفیکیشن و اعلانیه های تلگرام خود دسترسی دارید.

تب Popup Notification را بزنید:
پس از وارد شدن به بخش اعلانیه و نوتیفیکیشن در مرحله قبل حال نوبت آن رسیده است که در این بخش قسمت Popup Notification را باز کنید که شامل 4 گزینه میباشد.

بخش No Popup:
به صورت پیش فرض اگر شما تنظیمات این بخش را تغییر نداده باشید این گزینه فعال است و این گزینه به این معنی ست که اگر پیام جدیدی برای شما بیاید پنجره ای در وسط صفحه نمایش باز نشده و شما اگر میخواهید پیام را ببینید باید تلگرام را باز کنید. که به صورت معمول همه به این صورت است.

بخش Only When Screen On:
اگر شما این گزینه را فعال کنید زمانی که شما پیامی دریافت جدید میکنید و صفحه نمایش گوشی شما روشن است و یا در حال کار کردن با گوشی هستید به محض دریافت پیام یک پنجره باز شده و پیام را به صورت کامل به نمایش میگذارد. حال شما میتوانید پیام را بخوانید بدونه اینکه تیک دوم بخورد و مادامی که پیام را در داخل تلگرام باز نکنید و نبینید این تیک دوم زده نخواهد شد.

بخش Only When Screen Off:
این مورد دقیقا همان مورد بالاست با این تفاوت که پنجره پیام فقط زمانی نمایش داده میشود که صفحه نمایش گوشی شما خاموش باشد.

بخش Always Show Popup:
این گزینه هم همان موارد بالاست با این تفاوت که اگر شما این گزینه را فعال کنید خواه صفحه نمایش روشن و خواه خاموش باشد در هر شرایطی به محض دریافت پیام جدید از تلگرام پنجره جدید باز شده و پیام به نمایش در میاید و شما میتوانید پیام را بخوانید بدون اینکه تیک دوم بخورد.

شما به غیر از گزینه اول که این قابلیت را غیر فعال میکند در هر سه گزینه دیگر این قابلیت را دارید که یک پیام جدید را بخوانید بدون اینکه تیک دوم خورده شود.
منبع: سرزمین دالود