معرفی ویژگی های نسخه جدید تلگرام

تلگرام به تازگی نسخه جدید خود را روانه بازار کرده است. این نرم افزار در هر بار آپدیت خود ویژگی های جدیدی ارائه میکند. تلگرام در نسخه 3.11 نیز ویژگی های جدیدی به نرم افزار خود اضافه کرده است. در این مطلب به معرفی ویژگی های نسخه جدید تلگرام (3.11) میپردازیم.
نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام از نظر فنی بهینه شده و یک قابلیت بسیار جالب توجه را به همراه دارد که با نام Trending Stickers شناخته میشود. 
همانطور که میدانید استفاده از استیکرها (Sticker) در بین کاربران اپلیکیشن تلگرام به مراتب مرسوم است. تنوع استیکرهای ارائه شده برای این برنامه بسیار زیاد است و حتی این امکان وجود دارد که افراد با توجه به سلیقه شخصی خود به ساخت استیکر برای تلگرام پرداخته و آن را برای سایر دوستانشان ارسال کنند.
از این پس نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام مجموعه‌ هایی از استیکرهای محبوب و انحصاری را ارائه در تبی اختصاصی با نام Trending Stickers ارائه میکند.

دسترسی به تب Stickers Panel در نسخه جدید برنامه تلگرام با مراجعه به بخش تنظیمات یا همان Settings و سپس پنل استیکرها یا همان Stickers امکان‌پذیر است.

بخش Personal Storage در نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرا
یکی دیگر از ویژگی‌ های جالب ارائه شده در نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام مربوط به قابلیتی میشود که با نام اختصاصی Personal Storage یا "ذخیره‌ سازی شخصی" معرفی شده است.
بسیاری از کاربران اپلیکیشن تلگرام به منظور ذخیره آن دسته از پیام‌هایی که مورد علاقه آنهاست پنجره چت اختصاصی را با اکانت خود ایجاد کرده و این پیام‌ها را برای خودشان ارسال میکنند تا بدین طریق پیام‌ های مورد علاقه خود را در بخش قابل دسترسی از دستگاه ذخیره کرده باشند.

با عرضه نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام نیازی به انجام این عمل وجود ندارد. هم اکنون تلگرام 3.11 دارای قابلیت جدیدی با عنوان Personal Storage است که این مشکل را برطرف میکند.

به منظور استفاده از قابلیت جدید نام برده شده کافیست که وارد بخش مخاطبین یا Contacts نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام شده و سپس اکانت خود که در بالاترین بخش از لیست ارائه شده موجود است را انتخاب نمایید. بدین صورت پنجره مکالمه‌ای باز میشود که به آن Personal Storage ، Chat Storage یا Cloud Storage گفته میشود. شما به راحتی میتوانید هر پیام متنی یا تصویری مورد علاقه خود را در این قسمت فوروارد (Forward) کرده و ذخیره نمایید.
قابلیت پیش‌ نمایش گروه یا Group Preview در نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام
استفاده از لینک‌ های دعوت به منظور افزایش ممبر ها یا عضو های گروه در اپلیکیشن تلگرام امر بسیار رایج و پرکاربردی است.
هم اکنون اگر لینک گروهی را دریافت کرده و قصد بررسی آن را داشته باشید با قابلیتی به عنوان پیش نمایش گروه یا Group Preview مواجه خواهید شد.
همان طور که از نام این ویژگی جدی مشخص است، در آن پیش نمایشی از گروه های که لینک آن را لمس کرده‌اید ارائه میشود. در این پیش نمایش لیست اعضا یا همان ممبرهای گروه مورد نظر ارائه میشود.
رابط دوربین جدید و پیش نمایش محتوای ربات تلگرام در نسخه جدید این اپلیکیشن
اگر دستگاه اندرویدی شما از سیستم عامل اندروید 4.1 و یا نسخه‌ های بالاتر آن بهره‌ مند باشد با نصب نسخه جدید برنامه تلگرام میتوانید از رابط دوربین جدید و کاربردی آن استفاده کنید.
سرزمین دانلود