آموزش خالی کردن حجم دانلود شده توسط تلگرام

زمانی که یک فایل صوتی یا تصویری را از طریق تلگرام دانلود میکنید، این فایل در حافظه دستگاه شما ذخیره میشود اما به گالری شما نمیاید. پس از مدتی این دانلود ها زیاد شده و حجم بسیار بالایی از دستگاه شما را میگیرد.
شما میتوانید از تنظیمات تلگرام این فایل ها را حذف کنید. 
در این مطلب آموزش خالی کردن حجم دانلود شده توسط تلگرام را برای شما آماده کرده ایم.
بر خلاف بیشتر مسنجر ها، تلگرام میتواند فضایی نزدیک به صفر را در گوشی اشغال کند، حتی اگر در حال استفاده‌ زیاد از آن باشید. وقتی شما دیتای تلگرام را از دستگاه خود پاک میکنید، تمام این فایل‌ ها در فضای ابری تلگرام برای نیازهای بعدی ذخیره خواهد شد، بدون هیچ محدودیتی.
قابلیتی که در نسخه‌ی 3.2.2 تلگرام اضافه شده است، باعث میشود تا هم سرعت کار با نرم‌ افزار افزایش پیدا کند و هم فضایی که اشغال میکند به نحو چشمگیری کاهش یابد.
جهت حذف کش تلگرام خود به منوی تنظیمات تلگرام مراجعه کرده و گزینه‌ Cache Settings را انتخاب کنید.

آموزش خالی کردن حجم دانلود شده توسط تلگرام

در این صفحه 3 قسمت وجود دارد:
- با استفاده از گزینه‌ Keep Media شما قادر خواهید بود تا زمان نگهداری فایل‌ های بلا استفاده‌ تلگرامی خود را مشخص کنید. اگر شما به یک فایل تا زمانی مشخص مراجعه نکنید، آن فایل به صورت خودکار از کش تلگرام شما حذف خواهد شد. طبیعتا زمانی که دوباره به آن قسمت مراجعه کنید، آن فایل از فضای ابری تلگرام دانلود خواهد شد.
- با استفاده از گزینه‌ Clear Cache شما میتوانید کش فایل‌ های تلگرامی خود را به تفکیک نوع فایل‌ها حذف کنید.
- در گزینه‌ Local Database شما میتوانید متن پیام های قبلی خود را پاک کنید و در نتیجه دیتابیس محلی تلگرام را پاکسازی کنید.
در نسخه‌ iOS شما قادر هستید تا کش را بر اساس چت‌ ها حذف کنید.
در اندروید، فعلا فقط در کانال‌ ها و سوپر گروه‌ ها میتوانید این کار را انجام دهید (فقط کافیست تا بر روی گفتگو نگه داشته و گزینه‌ Delete from Cache را انتخاب کنید)
این قابلیت‌ ها به زودی در نسخه‌ Windows Phone اضافه خواهند شد.
سرزمین دانلوذ