انتظار برای عینک گوگل به پایان رسید

 به گزارش دریچه خبر، این شرکت برای نخستین بار نسخه "کاوشگر" را که نسخه آزمایشی هزار و 500 دلاری برای این عینک است برای فروش عمومی عرضه می کند.

 
گفته می شود این شرکت قصد دارد با این عرضه عمومی، تعداد افرادی را که از این سخت افزار استفاده می کنند، افزایش دهد.
 
بر اساس اعلام این شرکت، هر فرد بزرگسال در آمریکا می تواند با مراجعه به سایت گوگل و خرید این عینک به قیمت هزار و پانصد دلار و پرداخت هزینه مالیات آن، یک "کاوشگر" شود.
 
گوگل در مدت استفاده آزمایشی از این عینک و دریافت بازخورد ها، اکنون عینک جدید خود را با فریم و شکل مورد علاقه مردم روانه بازار می کند.
 
عینک هوشمند گوگل که مانند عینک های معمولی به چشم زده می شود با وجود یک صفحه نمایش کوچک در گوشه بالای سمت راست، اطلاعات را به کاربر آن انتقال می‌دهد.
 
این عینک به کاربران امکان عکس‌برداری، کنترل دمای هوا، جهت یابی، برقراری یک تماس ویدیویی و مشاهده وب سایت‌ها از طریق صفحه نمایش کوچک آن را می‌دهد و همه این موارد با استفاده از آیکون ‌هایی کنترل می‌شوند که به وسیله فرامین صوتی فعال شده و در میدان دید کاربر ظاهر می‌شوند.
 
گفته می شود این عینک از سیستم عامل اندروید استفاده می کند. همچنین یک ارتباط اطلاعات 3G و یا 4G ، حسگرهای حرکتی و جهت یاب GPSاز دیگر قابلیت‌های این دستگاه به شمار می‌روند.
منبع : شهر خبر